Prezenčne sa vzdeláva viac ako 90 percent žiakov, Gröhling vyzýva na dodržiavanie opatrení a očkovanie

Foto: ilustračné, SITA/AP

Prezenčne sa v školách vzdeláva 92 percent žiakov, takmer osem percent sa učí dištančne. Informoval o tom pred rokovaním vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) s tým, že informácie o situácii na školách im odovzdalo viac ako 83 percent škôl.

Poukázal na to, že minulý týždeň sa dištančne vzdelávalo zhruba desať percent žiakov. Vyzval však ľudí, aby dodržiavali epidemické opatrenia a zvážili aj možnosť očkovania.

Najvyššia zaočkovanosť je v Bratislave

Gröhling poukázal aj na aktuálne dáta, ktoré najvyššiu zaočkovanosť mladých ľudí vo vekovej kategórii 12 – 17 rokov evidujú v okrese Bratislava, kde je ich zaočkovaných 56 percent. Vysokú zaočkovanosť zaznamenali aj v okresoch Senec (51 percent), Pezinok (45 percent) a Trnava a Dunajská Streda (obe po 36 percent).

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Dodal, že aj v prípade zamestnancov dáta zaočkovanosti ukazujú vysoké čísla. V okrese Dunajská Streda dosiahol podiel zaočkovaných zamestnancov v školstve 79 percent. Za ním nasledujú okresy Bratislava (75 percent), Šaľa a Prešov (oba po 74 percent) a Ružomberok (72 percent).

Samotesty budú rozdávať i naďalej

Minulý týždeň urobili viac ako 297-tisíc antigénových samotestov, z ktorých bolo pozitívnych 1,2 percenta. Minister dodal, že naďalej pokračujú v distribúcii testov.

„Distribúcia bude pokračovať do konca kalendárneho roka. Na konci novembra alebo začiatkom decembra by mal epidemiologický tím rozhodnúť, ako sa bude pokračovať ďalej,“ povedal. S aktívnym ochorením potvrdeným PCR testom evidujú na školách 1,9 percenta zamestnancov a 0,9 percenta žiakov z celkových počtov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR