Prezenčnú výučbu obnovilo v Bratislavskom kraji už 41 škôl, otvárajú aj dievčenský internát

Foto: ilustračné, Getty Images

Prezenčné vyučovanie už obnovilo 41 škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Od pondelka 15. marca vyučuje prezenčnou formou 41 z celkového počtu 54 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že každá škola má hodiny nastavené individuálne, niekde sa vyučuje prax, inde sa konajú semináre pre maturantov. „Ostatné školy ostávajú v doterajšom režime a pokračujú v dištančnom vzdelávaní,“ doplnila.

Prezenčné vyučovanie je organizované v malých skupinách – päť žiakov a učiteľ, prípadne individuálnymi konzultáciami, a týka sa najmä žiakov končiacich ročníkov stredných škôl, ale aj prvého stupňa základných škôl, ktoré sú súčasťou spojených škôl.

„Obnovila sa predovšetkým výučba odborných predmetov, odborný výcvik a individuálne vyučovanie umeleckých predmetov, všetko za dodržania hygienických a protiepidemických opatrení,“ vysvetlila Forman s tým, že otvorený bude aj školský internát na Saratovskej v bratislavskej Dúbravke pre žiačky Strednej zdravotníckej školy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Forman