Prezidentka Čaputová navštívila základnú školu v Lozorne, vyzdvihla nápady učiteľov aj žiakov počas krízy (foto)

Prezidentka Čaputová navštívila základnú školu v Lozorne, ktorá po koronakríze obnovila dennú výučbu. 1. jún 2020 Foto: www.facebook.com

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok pri príležitosti Medzinárodného dňa detí navštívila Základnú školu v Lozorne. „Žiaci dostali najväčší dar, že sa mohli stretnúť so spolužiačkami a spolužiakmi, ktorí im určite veľmi chýbali,“ reagovala na fakt, že žiaci sa po dlhých týždňoch vrátili do školských lavíc.

Dar podľa hlavy štátu dostali určite aj ich rodičia, pretože si môžu na chvíľu oddýchnuť a môžu zase chodiť do práce a dar dostali aj učitelia a učiteľky, ktorí po dlhých týždňoch uvidia svoje deti aj inak, ako cez monitor počítača.

Dobrovoľný návrat do školy

Čaputová sa podľa vlastných slov prišla pozrieť, ako vyzerá dobrovoľný návrat do školy, ako bude fungovať vyučovanie, či sa deti tešia, ako situáciu vnímajú učitelia a učiteľky.

„Na základnej škole v Lozorne sú žiaci z rôznych sociálnych prostredí. Majú ale všetci rovnaký prístup ku vzdelaniu, pretože v celej obci zabezpečili wifi zadarmo a deti dostali k dispozícii tablety,“ napísala prezidentka na sociálnej sieti Facebook, ale zároveň upozornila, že nie všetky školy u nás sú však takto vybavené a nie všetci žiaci takýto prístup k učeniu mohli mať.

Poďakovanie učiteľkám a učiteľom

Prezidentka poďakovala všetkým učiteľkám a učiteľom, že aj vďaka nim naša krajina zvládla krízu. „Tí z nich, ktorí mali doma svoje vlastné deti, to museli zvládnuť zároveň so svojimi rodičovskými povinnosťami,“ uviedla a zároveň učiteľov pochválila, že vymýšľali nové spôsoby, ako sa dostať ku každému žiakovi, cez internet alebo osobne. „Sama som sa s takýmito školami a takýmito učiteľmi počas krízy aspoň cez počítač spojila,“ dodala.

Vyzdvihla aj nápady, s ktorými prichádzali aj žiaci a svojich učiteľov tiež mnohé naučili. Okrem iného podľa prezidentky aj tomu, že vzdelávací obsah možno zredukovať podľa toho, čo je najpodstatnejšie a vzdelávacie metódy prispôsobiť novým technológiám. „Naše školstvo bolo pred krízou zraniteľné, ale verím, že prístup aký som videla aj v Lozorne mu pomôže lepšie sa pripraviť na budúcnosť,“ dodala na záver.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová