Pri základnej škole v Trnave postavili športový areál za státisíce eur, využijú ho nielen žiaci

Foto: ilustračné, Getty Images

TRNAVA 15. júna (WebNoviny.sk) – Základná škola s materskou školou na Vančurovej ulici v Trnave má k dispozícii nový športový areál. Mesto Trnava do moderného športoviska investovalo viac ako 700-tisíc eur.

Vzniklo tu zázemie pre športové aktivity žiakov školy a školského klubu, nové športovisko však bude vo vyhradenom čase sprístupnené aj pre verejnosť.

Pri škole vzniklo multifunkčné ihrisko s bežeckým oválom. Súčasťou prác bolo vybudovanie sociálneho zázemia, domčeka pre správcu ihriska, rekonštrukcia susedných spevnených plôch, pribudol aj nový mobiliár, herné prvky, osvetlenie a rekonštrukciou prešlo aj oplotenie, vysadili tu novú zeleň. Jedna z najobľúbenejších základných škôl v Trnave doteraz nemala vhodné vonkajšie ihrisko.

Trnava investuje do obnovy zastaraných športových areálov každý rok státisíce eur. V posledných rokoch získala nové športoviská za viac ako 300-tisíc eur Základná škola s materskou školou na Atómovej ulici, predtým išlo viac ako 230-tisíc do obnovy športového areálu Základnej školy na Ulici J. Bottu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom