Deviataci s petíciou neuspeli, prijímacie skúšky na stredné školy sa tento rok uskutočnia prezenčne

Prijímacie skúšky na stredné školy by mali prebiehať prezenčnou formou. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Prijímacie skúšky na stredné školy sa tento rok uskutočnia prezenčne. Potvrdil to v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). Petíciu na zrušenie prijímacích skúšok podpísalo viac ako 12-tisíc osôb. Signátori chcú, aby pri prijímačkách rozhodoval aritmetický priemer.

Viac o téme: Koronavírus

„Deviataci sa teraz porovnávajú s maturantmi, ale tam je rozdiel. Maturita je ukončenie štúdia na základe nejakých výsledkov, ktoré sme vedeli stanoviť aj zadefinovať, prečo tam bol ten aritmetický priemer. Toto druhé je prijatie na školu. V tom je ten rozdiel, že sa overuje, či žiak má schopnosti a vedomosti, aby absolvoval danú školu,“ vysvetli Gröhling.

Podotkol, že aj maturanti budú v nejakej forme robiť prijímacie skúšky na vysoké školy. Minister dodal, že s jednotlivými asociáciami rokovali o forme prijímacích skúšok, no podmienkou by mal byť negatívny test. Priblížil, že sa v tejto súvislosti uvažuje aj o vytvorení malých skupín, a to jeden pedagóg a päť žiakov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR