Púchovská radnica aj tento rok prideľovala mestské štipendium, vyplatí spolu päťtisíc eur

Foto: ilustračné, Getty images

Sumu päťtisíc eur rozdelila púchovská samospráva púchovským študentom stredných a vysokých škôl v tohtoročnej edícii projektu mestského štipendia.

Dekréty o pridelení mestského štipendia študentom s výbornými študijnými výsledkami odovzdala púchovská primátorka Katarína Heneková. V školskom roku 2020/2021 získalo po 200 eur dovedna 25 študentov.

Fond z dobrovoľných príspevkov

Mestské štipendium je na Slovensku ojedinelým projektom, v Púchove ho poskytujú talentovaným študentom, ale aj žiakom v nepriaznivej sociálnej situácii, už od roku 2002.

O pridelenie mestského štipendia môžu v zmysle prijatých zásad požiadať samotní študenti vždy jedenkrát ročne, zaslané žiadosti následne vyhodnocuje komisia.

Fond mestského štipendia v Púchove sa napĺňa z príspevkov dobrovoľných darcov.

Štipendium na jeden školský rok

„Bolo mi cťou osobne sa stretnúť so študentmi, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky a zapájajú sa aj do rôznych mimoškolských aktivít a osobne im zablahoželať k ich úspechom a k udeleniu mestského štipendia. Verím, že im táto finančná čiastka pomôže aspoň čiastočne zmierniť ich ekonomickú situáciu, pretože veľa študentov navštevuje školu v zahraničí,“ uviedla primátorka Heneková.

Študenti si prevzali dekréty o pridelení štipendia vo výške 200 eur, peniaze im radnica pošle na bankové účty. Využiť ich môžu na úhradu nákladov spojeným so štúdiom, ubytovaním a stravou.

Púchovské mestské štipendium sa na základe žiadosti poskytuje najdlhšie na obdobie jedného školského roka, opakovane sa o jeho priznanie môže žiadateľ uchádzať počas štúdia trikrát.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Heneková