Remišová pre problémy s otváraním škôl požiadala o zvolanie mimoriadnej koaličnej rady

Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, premiér Igor Matovič a podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová požiadala o zvolanie mimoriadnej koaličnej rady v súvislosti s otváraním škôl. Podľa nej deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov. Dodala, že deti a školy sú pre stranu Za ľudí priorita. Informovalo o tom tlačové oddelenie Za ľudí.

Remišová tvrdí, že ešte je šanca, aby aspoň dva týždne pred Vianocami deti a učitelia mohli reštartovať vzdelávanie v triedach. Obnovia sa tak podľa nej vzťahy, zopakujú si učivo, ktoré prebrali dištančne, nastavia si plány od januára.

„Prirodzený lockdown cez vianočné prázdniny nám potom pomôže obmedziť prípadné šírenie vírusu,” povedala. „Urobím všetko, aby sa naša mladá generácia mohla začať vzdelávať v laviciach a nie za monitormi. Od pondelka,” uzavrela vicepremiérka.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingIgor MatovičVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Za ľudí