Rodičia piatakov si už môžu pozrieť výsledky testovania svojich detí elektronicky

Rezort školstva postupne zasiela výsledky z Testovania 5 Foto: Thinkstock

Výsledky žiakov v Testovaní 5 si môžu rodičia pozrieť v internetovej žiackej knižke. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Tiež uviedlo, že školy, ktoré nový spôsob odosielania výsledkov nestihli pripraviť pred vianočnými prázdninami, môžu tak urobiť v priebehu januára.

Testovanie sa konalo 20. novembra 2019 a zapojilo sa do neho takmer 1500 základných škôl a bezmála 53-tisíc žiakov.

Úrad zaslal už polovicu výsledkov

Riaditeľka Romana KanovskáNárodného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) uviedla, že v uplynulých dňoch odoslali zhruba 25-tisíc výsledkov žiakov prostredníctvom elektronickej žiackej knižky.

Dodáva, že je to asi polovica škôl zapojených do tohto testovania. „V spolupráci s poskytovateľmi školských informačných systémov, aScAgenda a eŠkola, umožňujeme školám takto rýchlo a efektívne sprístupniť otestovaným piatakom a ich rodičom výsledky testov z matematiky a slovenčiny, resp. maďarčiny,“ vysvetlila Kanovská. Tá zároveň verí, že by to malo administratívne zjednodušiť prácu škôl.

Ucelené výsledkové listiny škôl a jednotlivých žiakov bude NÚCEM posielať školám elektronicky v druhej polovici januára. Celoslovenské výsledky Testovania 5 2019, regionálne porovnania a analýzy zverejní ústav na konci januára.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Romana Kanovská
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRNÚCEM Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania