S opravou základnej školy v Starej Ľubovni začnú neskôr, verejné obstarávanie museli opakovať

Foto: ilustračné, Getty Images

S plánovanou rekonštrukciou Základnej školy Za vodou v Starej Ľubovni, zameranou na zlepšenie tepelno-izolačných vlastnostní budovy, začnú neskôr, ako sa plánovalo.

Samospráva avizovala jej začiatok už v polovici júna, ako napokon informovala na svojej internetovej stránke, pre viaceré problémy, ktoré vznikli po odovzdaní staveniska, musela zmluvný vzťah so zhotoviteľom prác zrušiť a verejné obstarávanie opakovať. O aké problémy išlo, nekonkretizovala.

Obnova atletickej dráhy

Stavenisko tak bolo novému zhotoviteľovi stavby, spoločnosti Oblok, s.r.o., zo Spišskej Novej Vsi ako víťaznému uchádzačovi opakovanej súťaže odovzdané 9. septembra. Tá musí rekonštrukciu v hodnote 167 676 eur uskutočniť najneskôr do 26. novembra tohto roku,“ uvádza mesto, ktoré získalo na realizáciu tohto projektu 100-tisíc eur z Environmentálneho fondu.

V stredu 18. septembra sa v areáli školy začali aj ďalšie stavebné práce, tie sa týkajú obnovy atletickej dráhy. Uzavretú atletickú trať s dvoma dráhami v celkovej dĺžke 107 metrov a priamu trať v dĺžke 44 m, ktoré sú už dlho v nevyhovujúcom stave, pokryje nový tartanový povrch.

Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú podľa mesta takmer 30-tisíc eur, pričom 10-tisíc eur získala samospráva vo forme dotácie z Úradu vlády SR v rámci Programu podpora rozvoja športu na rok 2019.

Strecha v havarijnom stave

Mestu tiež schválili nenávratný finančný príspevok približne 158-tisíc eur z Ministerstva životného prostredia SR na projekt Vodozádržné opatrenia Stará Ľubovňa, ktoré sa budú realizovať v areáli školy.

Nenávratný finančný príspevok bude použitý na vybudovanie bioretenčných systémov na zadržiavanie zrážkovej vody, a to vo forme štyroch dažďových záhrad, vegetačnej steny, podzemnej nádrže na zadržiavanie zrážkovej vody vrátane nevyhnutnej realizácie areálovej dažďovej kanalizácie. Vybudované taktiež budú dve extenzívne vegetačné strechy, jedna s rozlohou 350 metrov štvorcových a druhá nad hlavným vstupom do školy s rozlohou 16 metrov štvorcových,“ priblížil plány samosprávy prednosta Mestského úradu Aleš Solár.

Zároveň dodal, že pred samotnou realizáciou projektu je potrebná čiastočná rekonštrukcia strechy hlavnej budovy školy za 62-tisíc eur, dôvodom je jej havarijný stav.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom