Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
učiteľka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images

Samosprávne kraje žiadajú na rekreačné poukazy v stredných školách takmer štyri milióny eur

TRNAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – Združenie samosprávnych krajov SK8 žiada od ministerstva školstva dofinancovanie oprávnených výdavkov súvisiacich s poskytovaním príspevku na rekreáciu v objeme viac ako 3,7 milióna eur.

Žiadosť zaslali predsedovia samosprávnych krajov ministerke školstva Martine Lubyovej.

Samosprávnym krajom v súvislosti s príspevkom na rekreáciu vznikli dodatočné náklady, ktoré zvyšujú finančné nároky na rozpočty stredných škôl v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Preto sme požiadali ministerstvo školstva o dofinancovanie týchto výdavkov,“ povedal predseda SK8 a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Samosprávne kraje si zrátali výšku výdavkov, ktoré potrebujú na poskytovanie príspevku na rekreácie v organizáciách, ktoré majú viac ako 49 zamestnancov. Dopracovali sa k čiastke 3,7 milióna eur, najvyššie náklady na príspevky, viac ako 600-tisíc eur, vyčíslili Košický a Žilinský samosprávny kraj. Banskobystrický, Nitriansky, Prešovský a Trenčiansky kraj vyrátali náklady na viac ako 400-tisíc eur, Bratislavský a Trnavský pod 400-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informoval Štefan Sabo zo Združenia samosprávnych krajov SK8.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko ministerstvo školstva.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.