Sídlo Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave je opäť na predaj, je o 30 percent lacnejšie

Foto: Maps Google

Slovenská technická univerzita (STU) ponúka opäť na predaj bývalé sídlo svojej Materiálovotechnologickej fakulty na Paulínskej ulici v Trnave. Z pôvodnej ceny 13,5 milióna eur, ktorú určil znalec, idú v štvrtom kole verejnej obchodnej súťaže dolu o 30 percent. Ak by sa našiel záujemca, za budovu aj s pozemkami v centre Trnavy by zaplatil menej ako 10 miliónov eur. Univerzita postupuje podľa zákona o nakladaní s majetkom verejnoprávnych inštitúcií.

Materiálovotechnologická fakulta STU presunula všetky svoje aktivity z centra Trnavy do veľkého areálu v časti Prednádražie. Vedenie univerzity vyhlásilo bývalé sídlo fakulty za nepotrebný majetok. Prvýkrát ho ponúkli na predaj už pred rokom.

Rozľahlá budova v centre Trnavy bola postavená ako okresné sídlo Komunistickej strany Slovenska. Komunisti sa tam nasťahovali v októbri 1989, po udalostiach z novembra 1989 pod tlakom verejnosti museli z budovy odísť. Ľudia počas revolučných zhromaždení žiadali iné využitie vtedajšej novostavby, samotní komunisti ju ponúkli na verejnoprospešné účely.

Medzi adeptami na priestory bol mestský úrad, trnavský súd a ďalšie inštitúcie. Napokon padlo rozhodnutie, že budovu budú využívať študenti vtedajšej Slovenskej vysokej školy technickej, ktorá mala v Trnave svoju fakultu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie STU Slovenská technická univerzita