SK8 víta rozhodnutie ministra školstva vo veci maturít, župy toto rozhodnutie považujú za správne

Foto: SITA/Nina Bednáriková

Predseda združenia samosprávnych krajov – SK8 Jozef Viskupič (OĽaNO) víta rozhodnutie ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), že maturity tento rok nebudú.

Viac o téme: Koronavírus

Ako agentúru SITA ďalej informoval, župy, ako najväčší zriaďovateľ stredných škôl na Slovensku, považujú rozhodnutie vykonať maturity administratívne formou aritmetického priemeru známok za vecne správne a v tejto situácii za najlepšie riešenie.

„Ministerstvo týmto rozhodnutím prijalo návrhy Združenia samosprávnych krajov – SK8, ktoré presadzovalo práve tento spôsob riešenie tohtoročných maturít,“ poznamenal Viskupič.

Maturitné skúšky tento rok nebudú

Minister školstva o tomto rozhodnutí informoval dnes na tlačovej besede. Nariadenie bude platiť pre všetky školy. Výsledná známka v rámci maturitnej skúšky sa získa ako aritmetický priemer známok z daného predmetu alebo skupiny príbuzných predmetov.

Do aritmetického priemeru známok sa započítavajú koncoročné známky zo všetkých ročníkov a polročné známky z posledných dvoch ročníkov. V rámci osemročného štúdia sa do priemeru započítajú koncoročné známky z posledných štyroch ročníkov a polročné známky z posledných dvoch ročníkov.

Opatrenie sa vzťahuje aj na odbornú zložku maturity a na praktické maturity.

Vyučovanie sa im skončí v máji

Tento školský rok maturuje 41-tisíc študentov na vyše 690 školách. Usmernenia k maturitám budú zverejnené na stránke ministerstva. Vyučovanie sa pre posledné ročníky stredných škôl končí 7. mája.

V daný deň školy študentom vystavia koncoročné vysvedčenie. Najneskôr 30. júna im vydajú koncoročné a maturitné vysvedčenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingJozef Viskupič