Škôlky žiadajú na udržanie zamestnanosti finančnú pomoc od štátu, Gröhling eviduje tisíce žiadostí

Ministerstvo práce s ministerstvom školstva na spoločnú schému pomoci vyčlenili 86,31 milióna eur. Foto: ilustračné, gettyimages.com

V schéme pomoci na zastabilizovanie pracovných miest v materských školách eviduje rezort školstva 2 338 žiadostí v hodnote 58 miliónov eur. Informoval o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR spolu s ministerstvom školstva na spoločnú schému pomoci s názvom „Podpora udržania zamestnanosti v materských školách“ vyčlenili 86,31 milióna eur. Gröhling dodal, že k 10. októbru bolo vybavených 1 945 žiadostí v objeme 47,8 milióna eur. Takto podporili 19 547 zamestnancov materských škôl.

Materské školy môžu žiadosti o pomoc posielať do 31. decembra. Školy žiadosti podávajú elektronicky na miestne príslušný úrad práce.

Žiadateľom, ktorí splnia podmienky čerpania pomoci, vyplácajú úrady finančný príspevok na úhradu časti mzdových nákladov vo výške 80 percent hrubej mesačnej mzdy, najviac do výšky 1 100 eur na jedného zamestnanca na mesiac. Príspevok sa vypláca za obdobie od 13. marca 2020 do 30. júna 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR