Školy majú mnoho žiakov s pozitívnym testom na koronavírus, dištančnou formou sa učí viac ako 800 tried

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 21. septembra, 15:04

Dištančnú formu vyučovania tento týždeň zaviedli v 851 z takmer 53-tisíc tried. Evidovali 1 391 žiakov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) na utorkovej tlačovej konferencii.

Ide o údaj, ktorý rezortu školstva do pondelka 20. septembra zaslalo zhruba 80 percent z celkového počtu 6 870 škôl. Školy by mali dáta pravidelne zasielať k pondelku, respektíve po každej jednej zmene, ktorá nastane v rámci školy. Minister znova požiadal riaditeľov, ktorí nezaslali dáta, aby tak urobili. Dištančne by sa malo v súčasnosti vzdelávať zhruba 28 800 žiakov.

Viac o téme: Koronavírus

Minister poskytol aj údaje podielu 12-ročných až 17-ročných osôb zaočkovaných prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. K pondelku 20. septembra bolo najviac mladých ľudí zaočkovaných v okrese Bratislava (52 percent). Za ním nasledujú okresy Senec (47 percent), Pezinok (42 percent), Trnava a Dunajská Streda (oba 33 percent), Banská Bystrica, Trenčín, Žilina a Malacky (všetky po 31 percent).

Najmenej zaočkovaných v danej skupine je v okrese Medzilaborce (sedem percent), Revúca (osem percent), Gelnica, Rimavská Sobota (oba deväť percent) a Svidník (10 percent).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR