Školy sa plošne nezatvárajú, ale regionálni hygienici už vyučovanie na viacerých prerušili

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 30. novembra 16:16

Školy ostávajú centrálne otvorené a je na regionálnych hygienikoch, aby posúdili situáciu v danom regióne. Pre agentúru SITA to po koaličnej rade povedala Anna Zemanová, predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS).

„Najlepšie by bolo, keby individuálne posudzovali jednotlivé školy. Sú aj školy, kde je vysoká zaočkovanosť detí a učiteľov a je škoda, ak by nejakým rozhodnutím hygienika paušálne na celý okres boli zatvorené školy, ktoré nemusia byť,“ vysvetlila Zemanová.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň poprosila hygienikov, aby individuálne posudzovali situáciu v jednotlivých školách. Už pred koaličnou radou bolo avízo, že partneri sa budú rozprávať aj o plošnom zatvorení škôl v súvislosti s pandémiou. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) bolo toho názoru, že školy by mali byť zatvorené.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave, v Banskej Bystrici a v Rimavskej Sobote plošne prerušia vyučovanie od stredy 1. decembra vo svojich územných obvodoch na stredných školách a na druhom stupni základných škôl.

Vyplýva to zo zverejnených vyhlášok vo vestníku vlády SR na stránke Ministerstva vnútra SR. Prerušenie prezenčného vyučovania sa týka okresov Trnava, Piešťany, Banská Bystrica, Brezno a Rimavská Sobota.

Výučbu majú od utorka prerušenú na základe RÚVZ aj stredné školy a druhý stupeň v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo a Lučenec. Od pondelka 28. novembra bola prerušená výučba v okresoch Vranov nad Topľou a Rožňava.

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Zemanová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita