Školy sa dočkajú modernizácie, ministerstvo vyčlenilo na obnovu tried či učební vyše tri milióny eur

Foto: archívne, SITA/Martin Havran
  • aktualizované 7. mája, 13:32

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo 3,5 milióna eur na zmodernizovanie škôl. Uviedol to na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Priblížil, že zámerom tejto výzvy je obnoviť interiéry škôl, aby poskytli atraktívnejšie prostredie na výučbu aj na voľnočasové aktivity. Záujemcovia môžu svoje žiadosti poslať elektronicky do 23. mája.  Od rezortu môžu získať príspevok najviac 30-tisíc eur.

„Naším cieľom je modernizovať priestory škôl tak, aby sme na školách podporili inovatívne prístupy k výučbe, ako je tímová práca či skupinové riešenie problémov,“ vysvetlil Gröhling. S týmto sú podľa neho úzko prepojené zmeny v učive aj vo vzdelávaní učiteľov.

Príspevok môžu základné, stredné aj spojené školy žiadať cez svojho zriaďovateľa. Gröhling doplnil, že za získanú sumu môžu školy vybaviť triedy, spoločné priestory alebo oddychové zóny. Inšpirovať sa môžu aj vzorovými triedami, ktoré rezort vytvoril v priestoroch modelovej školy v Bratislave na Tomášikovej ulici.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSaS Sloboda a Solidarita