Školy v Trnavskom kraji zostanú aj po prázdninách zatvorené, deti sa budú vzdelávať dištančne

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Všetkých päťdesiat stredných škôl Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) zostane aj po 8. marci naďalej zatvorených, žiaci budú aj na budúci týždeň pokračovať v dištančnom vzdelávaní. Dôvodom je podľa riaditeľa odboru školstva Úradu TTSK Stanislava Pravdu zlá epidemická situácia takmer vo všetkých okresoch v kraji.

Samosprávny kraj priebežne sleduje a vyhodnocuje aktuálny vývoj epidemickej situácie a pripravuje sa na reštart prezenčného štúdia. „Možnosť otvorenia svojich škôl pre študentov bude župa v pravidelných intervaloch prehodnocovať, pričom jej prioritou je návrat študentov končiacich ročníkov do škôl. Oproti materským a základným školám študenti stredných škôl vo významnom počte dochádzajú cez hranice okresov, ba aj krajov. Vysoké percento z nich je ubytované v internátoch,“ dodal Pravda.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s pokračovaním dištančného vzdelávania jazdia prímestské autobusy troch zmluvných dopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica naďalej v prázdninovom režime.

Podľa regionálneho COVID automatu zostávajú aj na budúci týždeň okresy Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany čierne, okresy Senica a Skalica budú bordové.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom