Slovenská delegácia priniesla z Medzinárodnej matematickej olympiády päť medailí, jedna je strieborná

Foto: ilustračné, Getty images

Slovenská delegácia priniesla z Medzinárodnej matematickej olympiády jednu striebornú a štyri bronzové medaile. Na 63. ročníku podujatia sa zúčastnilo 589 súťažiacich zo 104 krajín.

V celkovom poradí sa slovenská reprezentácia umiestnila na 46. mieste. Na svojej stránke to uvádza Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Tridsiata účasť na olympiáde

V dňoch 9. až 16. júla sa slovenská delegácia zúčastnila matematickej olympiády už po tridsiatykrát. Tohtoročnú viedol predseda Slovenskej komisie Matematickej olympiády (SK MO) prof. RNDr. Stanislav Krajči, PhD.

Ako „deputy leader“ viedol družstvo člen SK MO Mgr. Patrik Bak. Reprezentujúci boli vybraní na základe Celoštátneho kola Matematickej olympiády a prípravných sústredení.

Historický úspech Slovenska

Na tomto ročníku matematickej olympiády zaznamenalo Slovensko ešte jeden úspech. Deputy leader slovenského tímu Patrik Bak bol aj autorom jednej zo súťažných úloh.

Úloha zo Slovenska bola na Medzinárodnej matematickej olympiáde iba druhýkrát v histórii SR, prvý raz to bolo na olympiáde v Rumunsku v roku 2018.

Ďalšia Medzinárodná matematická olympiáda by sa mala konať začiatkom júla 2023 v Japonsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrik BakStanislav Krajči
Firmy a inštitúcie Národný inštitút vzdelávania a mládeže