Slovensko je pre Spojené arabské emiráty perspektívnou krajinou, najmä z hľadiska vysokých škôl

Hlavná budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovensko je pre Spojené arabské emiráty (SAE) perspektívnou krajinou, a to najmä z hľadiska spolupráce vysokých škôl, výskumu a hospodárskej spolupráce.

Odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR takto priblížil závery bilaterálnych stretnutí štátneho tajomníka pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovíta Paulisa (SaS) s tamojšími predstaviteľmi školstva a výskumu.

V Dubaji otvorili tematický týždeň

Paulis minulý týždeň otvoril tematický týždeň na Expo Dubaj venovaný vzdelávaniu Knowledge&Learning. Diskutoval na ňom so svojím tamojším náprotivkom Mohamedom Al Muallom aj so šéfom vesmírnej agentúry Qubaisi, ktorí dostali pozvanie na Slovensko.

Ich návšteva by sa v prípade priaznivých pandemických opatrení mohla uskutočniť v priebehu niekoľkých mesiacov. So svojím tamojším náprotivkom Mohamedom Al Muallom diskutoval Paulis o akreditácii vysokých škôl, internacionalizácii vysokého školstva aj o jeho kvalite.

Vymenili si vzájomné skúsenosti

Vymenili si skúsenosti v oblasti výmeny študentov, zahraničných pobytov či štúdia na Slovensku. Zároveň obaja deklarovali snahu rozvíjať vzťahy medzi oboma krajinami.

„Rozvoj vesmírnej priemyselnej sféry so sebou prináša priestor na posilnenie spolupráce medzi akademickým a priemyselným odvetvím. Slovenské firmy majú veľký technologický potenciál, čo potvrdzuje už niekoľko podpísaných spoluprác a záujem prejavili ďalšie podnikateľské subjekty,“ uviedol Paulis po opätovnom bilaterálnom stretnutí s riaditeľom vesmírnej agentúry Qubaisim.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Ľudovít Paulis
    Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR