Sme rodina chce v rámci plánu obnovy vyčleniť 100 miliónov eur s cieľom vybudovať tri univerzitné centrá

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Hnutie Sme rodina navrhuje v rámci plánu obnovy vyčleniť 100 miliónov eur na vybudovanie troch nových univerzitných centier pre západ, stred a východ Slovenska. Uviedol to na tlačovej besede podpredseda hnutia a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Dodal, že podmienkou „vliatia“ peňazí do vytvorenia moderných kempusov bude dohoda o spojení univerzít. Vybudovať by sa mohli pre Bratislavu, Banskú Bystricu (v alternatíve je Žilina) a pre Prešov a Košice.

Slovensko má podľa neho potenciál na dve, maximálne tri, takéto univerzitné centrá, ktoré by boli konkurencieschopné a kde by vďaka financiám z plánu obnovy mohli prísť aj kvalitní vyučujúci. Bolo by tam taktiež podľa jeho slov kvalitné zariadenie a vysokoškoláci by tam „študovali radi a neodchádzali by do zahraničia“.

Ďalšou prioritou hnutia v oblasti vzdelávania je vyčleniť 600 miliónov eur z plánu obnovy na obnovu a zmodernizovanie 600 základných a stredných škôl, vrátane jedální, internátov či telocviční. To je podľa Krajniaka niečo, čo pocíti každý občan, nech žije kdekoľvek na území Slovenska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Krajniak
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSme rodina