Štartuje druhý ročník súťaže Učiteľ Slovenska

Foto: Pixabay.com

Do súťaže sa môžu prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch

Na Slovensku štartuje druhý ročník súťaže Učiteľ Slovenska, ktorá je súčasťou svetového ocenenia Global Teacher Prize.

„Mal by sa prihlásiť každý učiteľ, ktorý skúša niečo nové, experimentuje na hodinách a chce ukázať žiakom, že sa dá učiť aj inak. Pre nás učiteľov je nesmierne dôležité, aby sme sa navzájom inšpirovali a to je jeden z benefitov tejto súťaže. Chce vyzdvihnúť našu každodennú prácu, že sme hrdí na to, čo robíme aj za podmienok, ktoré v našom školstve sú,“ povedala víťazka prvého ročníka Zuzana Tkáčová.

Nominovať môže aj verejnosť

Do súťaže sa môžu prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich môže aj verejnosť. Prihlášky je možné poslať do 28. apríla.

Jedným z hlavných hodnotiacich kritérií sú výsledky študentov v triede či vytváranie inovatívnych a efektívnych vzdelávacích postupov, ktoré ovplyvňujú kvalitu vzdelávania na celom svete. Hodnotí sa aj poskytovanie vzdelania, ktoré mladým zabezpečí životné či pracovné zručnosti.

Víťaza národného kola Učiteľ Slovenska organizátori z Komenského inštitútu vyhlásia v októbri. Čaká ho odmena 5 000 eur a cesta na finále Global Teacher Prize do Dubaja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom