Stredné školy sa môžu zapojiť do programu Spolu úspešnejší 2, získajú peniaze na doučovanie

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Stredné školy sa môžu do 10. januára opätovne zapojiť do programu doučovania Spolu úspešnejší 2, ktorý je naplánovaný na mesiace január až jún 2022. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe s tým, že záujemcovia žiadajú o finančné prostriedky cez špeciálny elektronický formulár.

Odporúčajú doučovanie počas celého obdobia

Zámerom je podporiť tie stredné školy, ktoré cez kvalitné a dostupné doučovanie svojich žiakov budú vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v hodinách mimo vyučovania v stanovenom rozsahu.

V januári a júni tak bude doučovanie na pol mesiaca, keďže program začne 17. januára a skončí sa 17. júna 2022. „Doučovanie odporúčame realizovať počas celého obdobia. Pokiaľ škola z prevádzkových alebo personálnych dôvodov nedokáže zabezpečiť doučovanie počas celého obdobia, môže doučovať kratšie,“ uviedlo ministerstvo pričom podotkol, že doučovať by sa malo najmenej štyri mesiace.

Dvesto eur na doučujúceho

Z dokumentu Výzva na predkladanie žiadostí vyplýva, že škola dostane na jedného doučujúceho na mesiac 200 eur a podľa počtu doučujúcich v daný mesiac 150 alebo 200 eur na mesiac na koordinátora. Avšak v januári a júni dostane škola, vzhľadom na polovičné obdobie doučovania, na jedného doučujúceho na mesiac 100 eur a na koordinátora 75 alebo 100 eur na daný mesiac.

Začiatkom školského roka 2021/2022 bola spustená výzva Spolu úspešnejší, do ktorej sa zapojilo 94 škôl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR