Stredné školy v Rožňave a Vranove nad Topľou prejdú na dištančné vzdelávanie, rozhodli hygienici

Hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 Regionálnych úradov verejného zdravotníctva, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rožňave a vo Vranove nad Topľou od pondelka 29. novembra plošne prerušia vyučovanie vo svojich územných obvodoch na stredných školách a na druhom stupni základných škôl. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe.

Podotkla, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Viac o téme: Koronavírus

Račková doplnila, že RÚVZ aj v súčasnosti v okresoch pristupujú k zatváraniu jednotlivých škôl, kde sa nákaza šíri. Zároveň uviedla, že viaceré RÚVZ požiadali o zvolanie regionálnych krízových štábov, pandemických komisií či bezpečnostných rád, na ktorých bude podrobne preberaná epidemická situácia a plošné zatváranie škôl bude hlavnou témou.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Daša RačkováJán Mikas
    Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR