Stredné školy v Žilinskom kraji pociťujú zlú epidemickú situáciu, stovky žiakov sa musia učiť z domu

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Zhoršenú epidemickú situáciu pociťujú už aj stredné školy v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK). Ako informovala hovorkyňa ŽSK Lucia Lašová, kým koncom minulého týždňa bolo zatvorených 15 tried v dvanástich stredných školách, aktuálne už dištančnú formu vzdelávania zaviedli v 20 z 59 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK.

Počet sa zvýšil o 176 percent

„Na stredných školách Žilinského kraja aktuálne evidujeme už 904 žiakov z 39 tried, ktorí sa vyučujú dištančne. Dôvodom je pozitívne testovaný spolužiak alebo pedagóg. Celkový počet žiakov na dištančnom vzdelávaní sa tak v priebehu jedného týždňa zvýšil o 176 percent,“ uviedol riaditeľ odboru školstva ŽSK Ľuboš Berešík.

Viac o téme: Koronavírus

Najhoršia situácia je v okrese Žilina. Oproti rovnakému obdobiu z minulého školského roka ide však len o jednotlivé triedy, všetky školy primárne naďalej vyučujú prezenčne.

Školy chcú udržať otvorené

„Sledované dáta nám však ukazujú, že situácia sa veľmi rýchlo mení. Takýto nárast len veľmi krátko po otvorení školského roka, žiaľ, kopíruje pandemické ukazovatele. Naším cieľom je udržať školy otvorené za prísneho dodržiavania nastaveného školského COVID automatu a úzkej spolupráce s regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ doplnila predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Župa podľa jej hovorkyne verí, že k efektívnejšiemu monitorovaniu pandemickej situácie na školách prispejú aj distribuované samotesty. „Stredné školy v krajskej pôsobnosti doteraz prevzali z príslušných okresných úradov 66-tisíc testovacích setov antigénového typu pre svojich žiakov. Počet vychádzal z nahláseného záujmu žiakov a ich zákonných zástupcov,“ uzavrela Lašová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováLucia Lašová
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)