Študenti lekárskej fakulty v Martine sú pozitívni na koronavírus, uzavreli internát i jedáleň

Jesseniova lekárska fakulta v Martine musela pre koronavírus uzatvoriť internát i jedáleň. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Martine uzavrel do karantény vysokoškolský internát a jedáleň Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Martine. Dôvodom je viacero pozitívnych testov na koronavírus u študentov fakulty. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Minulý týždeň sa na fakulte objavili štyri prípady študentov pozitívne testovaných na COVID-19. „Pozitívne testovaní študenti zostali v izolácii a ďalších 150 kontaktov z fakulty otestovali na ochorenie. Pozitívne testy na COVID-19 malo dnes (22. septembra, pozn. redakcie) ďalších päť študentov. Týchto študentov umiestnia do samostatných izieb a zabezpečia im stravu. Ostatní ubytovaní majú povinnosť neopúšťať internát a odporúčanie zdržiavať sa na svojich izbách,“ uviedla Miller.

Ako ďalej doplnila hovorkyňa univerzity, stravovanie budú mať študenti zabezpečené v internátnej jedálni, kde si organizovaným spôsobom budú môcť vyzdvihnúť stravu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie Jesseniova lekárska fakulta Martin