Študenti majú väčší záujem študovať na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka

Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr

Záujem o štúdium na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne medziročne stúpol. Ako informovala Lucia Petríková z kancelárie rektora univerzity, na základe rozhodnutí o prijatí do prvých ročníkov jednotlivých fakúlt zapísali pre akademický rok 2021/2022 spolu 817 študentov v dennej a externej forme štúdia.

Je to približne o pol stovky prvákov viac v porovnaní s akademickým rokom 2020/2021, keď sa na štúdium prihlásilo 1 759 uchádzačov a zapísalo 764 študentov. Pre začínajúci akademický rok pritom prejavilo záujem študovať na univerzite 1 806 uchádzačov, z nich až takmer 18 percent zo zahraničia.

Neustále stúpa záujem zahraničných uchádzačov o štúdium na našej univerzite, v tomto roku sa bude na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne vzdelávať 161 zahraničných študentov,“ poznamenal rektor Jozef Habánik.

Nový akademický rok 2021/2022 sa na univerzite začne v pondelok 27. septembra slávnostným odhalením pamätníka Alexandrovi Dubčekovi pri príležitosti osláv 100. výročia jeho narodenia. Pamätník bude umiestnený v univerzitnom smart parku na Študentskej ulici.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef HabánikLucia Petríková
Firmy a inštitúcie Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka