Technická univerzita vo Zvolene prijme uchádzačov o štúdium podmienečne pred zmaturovaním

Foto: ilustračné, www.facebook.com

Vedenie Technickej univerzity vo Zvolene (TUZVO) sa rozhodlo svojim uchádzačom vyjsť v ústrety a prijme ich ešte pred absolvovaním maturít. Chce tak stredoškolákov odbremeniť od veľkého tlaku a obáv, ako aktuálna situácia ovplyvní ich ďalšie štúdium.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej vyplýva z tlačovej správy zaslanej agentúre SITA, univerzita odľahčí stredoškolákov od povinnosti splniť si základnú podmienku prijatia tým, že maturitné vysvedčenie doložia dodatočne.

Stredoškoláci podľa univerzity čelia mimoriadne zložitej situácii spôsobenej šírením koronavírusu, ktorá okrem neštandardného spôsobu výučby môže ovplyvniť termín maturitných skúšok aj prijímacích pohovorov na vysoké školy.

„TUZVO využije možnosť prijať uchádzačov na štúdium podmienečne s tým, že maturitné vysvedčenie musia dodatočne predložiť najneskôr v deň zápisu na štúdium,“ konkretizuje zvolenská univerzita.

Termíny, keď je vypísané prijímacie konanie, má každá vysoká škola a ich fakulty zverejnené vo všeobecných informáciách o prijímacom konaní na aktuálny akademický rok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom