Témy maturitných slohových prác sú vyžrebované. Ktorú by ste si vybrali vy?

Oznam o konaní písomnej časti maturitných skúšok z predmetu slovenský jazyk a literatúra na Strednej odbornej škole pedagogickej. Bratislava, 12. marec 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Viac ako 39 500 maturantov v utorok popoludní píše slohovú prácu v rámci písomnej maturity zo slovenského jazyka a literatúry.

Na výber majú štyri zadania – Základný zdravotnícky výcvik by mal byť povinný (diskusný príspevok), Môj mikrosvet (umelecký opis miesta, kde žijú), Je smutné, že obeťami podvodníkov sa stávajú tí najzraniteľnejší (úvaha) a Ten odkaz prišiel v pravej chvíli (rozprávanie).

Z predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra v utorok písomne maturuje takmer 1 800 žiakov zo stredných škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Aj títo žiaci mali na výber zo štyroch možností – Stalo sa to akurát cez prázdniny (rozprávanie), Stal som sa dospelým (slávnostný prejav), Solidarita naša každodenná (úvaha) a Boli sme spolužiaci (charakteristika).

Témy vyžrebovali a vyhlásili prostredníctvom internetu a odvysielal ich aj RTVS – Slovenský rozhlas. Zverejnené sú na internetových stránkach rezortu školstva, Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania a Centra vedecko-technických informácií SR.

Tento týždeň písomnú maturitu absolvuje viac ako 43 100 maturantov na 706 stredných školách a gymnáziách.

Vyžrebovali témy maturitných slohových prác. Ktorú by ste si vybrali vy?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR