Tím Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa stal členom združenia európskych bezpečnostných tímov TF-CSIRT

Foto: ilustračné, maps.google.com

Bezpečnostný tím CSIRT Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa stal členom združenia európskych bezpečnostných tímov TF-CSIRT. V tlačovej správe o tom informoval hovorca univerzity Tomáš Zavatčan.

Univerzitný tím zameraný na riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov úspešne dokončil akreditáciu, pre získanie ktorej splnil viacero podmienok. Tie v sebe zahŕňali aj zavedenie nových technických či organizačných postupov a procesov.

Budovanie kybernetickej bezpečnosti musí patriť k prioritám modernej spoločnosti. Citlivosť údajov, s ktorými v rámci akademického prostredia pracujeme, si vyžaduje maximalizáciu ochrany elektronickej univerzitnej infraštruktúry. Úspešná akreditácia CSIRT-UPJŠ do európskych štruktúr je veľkým úspechom a ocenením snahy našich odborníkov, zabezpečujúcich ochranu všetkých súčastí univerzity. Zároveň je to záväzok k neustálemu sledovaniu a zlepšovaniu sa v rámci aktuálnych trendov v kybernetickej bezpečnosti,“ uviedol rektor univerzity Pavol Sovák.

UPJŠ spolu s členstvom získa prístup k viacerým zdrojom bezpečnostných tímov, efektívnejšiu a rýchlejšiu spoluprácu s nimi či možnosť získať varovania o prebiehajúcich alebo plánovaných bezpečnostných útokoch voči univerzite.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol SovákTomáš Zavatčan
Firmy a inštitúcie UPJŠ Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach