Trenčianska univerzita aj za európske peniaze vybuduje špičkové výskumné centrum

Foto: Pixabay.com

Tento projekt je jediným slovenským projektom schváleným priamo Európskou komisiou v rámci výzvy Horizont 2020

V rámci Operačného programu Výskum a inovácie dnes ministerstvo školstva podpísalo zmluvu s Trenčianskou univerzitou Alexandra Dubčeka v Trenčíne na prvý teamingový projekt Centrum pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá (FunGlass).

Tento projekt je jediným slovenským projektom schváleným priamo Európskou komisiou vo výzve Horizont 2020. Na dnešnej tlačovej besede to médiám povedala ministerka školstva Martina Lubyová.

Z výzvy Horizont 2020 získali 15 miliónov

„Ukazuje sa, že aj menšia univerzita, ak si definuje svoje poslanie a kráča trpezlivo za svojím cieľom, môže byť excelentná a môže dosahovať medzinárodne akceptovateľné výsledky“, uviedol rektor TU Alexandra Dubčeka v Trenčíne Jozef Habánik.

Projekt trenčianskej univerzity ako jediný projekt zo Slovenska získal z výzvy Horizont 2020 podporu 15 miliónov eur. Z Operačného programu Výskum a inovácie dostane ďalších takmer 10 miliónov eur.

Výsledkom realizácie oboch projektov bude medzinárodné teamingové výskumné centrum s modernou výskumnou infraštruktúrou a mimoriadne kvalitnou personálnou základňou.

Úloha teamingových centier spočíva v prepájaní kvalitných európskych univerzít a výskumných organizácií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Trenčianska univerzita A. Dubčeka v Trenčíne