Celá trieda piatakov je v karanténe, učiteľ z Trnavy bol pozitívny na COVID-19

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR eviduje ochorenie COVID-19 u 0,7 percenta žiakov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V Základnej škole s materskou školou na Ulici M. Gorkého v Trnave bola jedna osoba z pedagogického zboru pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19. Spolu s ďalšími štyrmi učiteľmi a jednou triedou bude minimálne do 16. septembra v nariadenej karanténe. Trieda piatakov bude mať zabezpečené online vzdelávanie.

„Vedenie školy spolupracuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave, ktoré má už k dispozícii všetky dohľadané kontakty uvedeného zamestnanca z prostredia školy. Škola sa bude riadiť nariadeniami tohto úradu,“ povedala prvá zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská.

Mesto Trnava podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej vyzýva všetkých zamestnancov, žiakov, ich rodičov i verejnosť, aby nepodceňovali súčasnú situáciu a dodržiavali aktuálne opatrenia súvisiace s prevenciou koronavírusu. Dôležité je najmä sledovať svoj zdravotný stav a riadiť sa nariadeniami o nosením ochranných rúšok.

Viac o téme: Koronavírus

Pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19 je od začiatku školského roku v Trnave zatvorená aj Materská škola V jame 27. Po negatívnych testoch a dezinfekcii priestorov ju opäť otvoria vo štvrtok 10. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva NemčovskáVeronika Majtánová