Učitelia môžu získať pomoc na vyučovanie z nového grantového programu

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Učitelia môžu získať finančnú pomoc na výučbu z programu Výnimočné školy. Je určený pre pedagógov základných a stredných škôl na celom Slovensku.

Na podporu projektu v rámci nového programu možno získať grant 3 000 eur, celkovo na projekty rozdelia 50 000 eur. Agentúru SITA o tom tlačovou správou informovala Nadácia Západoslovenskej energetiky.

Z jednej školy iba jeden učiteľ

O podporu z programu sa môžu uchádzať učitelia základných a stredných škôl z celého Slovenska. Projekty musia predložiť pod záštitou školy, na ktorej pôsobia a škola je zároveň príjemcom finančného príspevku. Z jednej školy sa do programu môže zapojiť len jeden učiteľ s jedným projektom.

„Pri príprave nového programu sme sa pýtali priamo učiteľov, čo by im reálne pomohlo, aby svoju prácu mohli robiť tak, ako si predstavujú. Učitelia potrebujú pomôcky, vybavenie učební, materiály na vedecké pokusy, ale aj prostriedky na skultúrnenie vzdelávacieho procesu. Ďalším podstatným cieľom programu Výnimočné školy je poskytnúť pedagógom možnosti na to, aby sa stretávali, inšpirovali a vymieňali si skúsenosti, “ uviedol správca Nadácia ZSE Peter Bednár.

Výsledky vyhlásia 29. októbra

Program podporí učiteľov, ktorí učia tvorivo, majú prirodzenú autoritu a sú inšpiráciou pre svojich žiakov aj kolegov, informuje tlačová správa. Do programu sa možno zapojiť vyplnením onlineformulára, v rámci ktorého učiteľ uvedie, aký projekt chce robiť, prečo je preňho dôležitý a čo potrebuje na jeho uskutočnenie.

Uzávierka posielania projektov je 10. októbra, výsledky vyhlásia 29. októbra. Program Výnimočné školy nemá len rozdeliť finančné prostriedky, ale aj vytvoriť platformu, v rámci ktorej by mohli učitelia diskutovať a vymieňať si poznatky a skúsenosti.

Peniaze získané z grantu môžu učitelia použiť na zakúpenie učebných pomôcok, školského a technického vybavenia, ktoré je pre projekty nevyhnutné, alebo na preplatenie vzdelávacích kurzov pre pedagógov, ktorých obsah sa bude dať aplikovať pri uskutočnení projektu na vyučovaní.

Nadácia ZSE existuje už päť rokov, program Výnimočné školy vyhlásili prvý raz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSE Západoslovenská energetika