Učitelia troch stredných škôl ušili ochranné rúška, darovali ich vodičom autobusov

Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Celkom 770 ochranných rúšok ušili učitelia troch stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), aby tak pomohli vodičom autobusov aj zamestnancom župných zariadení sociálnych služieb chrániť sa pred šíriacim sa koronavírusom. Agentúru SITA o tom informovala Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK.

Viac o téme: Koronavírus

Rúška odovzdali vodičom autobusov

Darované rúška zhotovili učitelia z púchovskej Spojenej školy, trenčianskej Školy umeleckého priemyslu a Strednej odbornej školy v Pruskom.

„Okrem zariadení sociálnych služieb sme sa rozhodli tieto rúška odovzdať aj obidvom dopravcom prímestskej autobusovej dopravy, teda vodičom, ktorí sú denno-denne vystavení ohrozeniu nákazy zo strany cestujúcej verejnosti. Chcem veľmi pekne poďakovať našim stredným školám a pevne verím, že aj vďaka týmto rúškam sa podarí ochrániť vodičov, cestujúcu verejnosť, zamestnancov i klientov našich zariadení,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

SAD Trenčín poďakovala za pomoc

Pre vodičov SAD Trenčín odovzdali 300 bavlnených rúšok na opakované použitie.

„Je to veľká pomoc nielen pre našich vodičov, ale aj ochranu cestujúcej verejnosti. Ďakujeme za nás všetkých,“ poďakoval generálny riaditeľ SAD Trenčín Vladimír Zachar.

Dokopy 200 kusov si prevzali zástupcovia SAD Prievidza, zvyšné rúška putovali do zariadení sociálnych služieb v Myjave a Považskej Bystrici.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Baška
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)