Učitelia v bratislavskom Novom Meste budú žiakom zadávať úlohy online

Učitelia v Novom Meste budú počas karantény zadávať úlohy žiakom online Foto: Pixabay

Školy v bratislavskom Novom Meste budú počas karantény zadávať úlohy svojim žiakom online. Informoval o tom starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

„Dočasne zatvorená škola neznamená automatické prerušenie vzdelávania,“ uviedol starosta, ktorý sa s riaditeľmi základných škôl v Novom Meste dohodol na zadávaní pokynov a úloh pre žiakov prostredníctvom internetu.

Brány škôl zatvorili zatiaľ na 5 dní

„Kolobeh stretnutí, na ktorých riešime opatrenia proti šíreniu koronavírusu, sa prakticky nezastavil. Jedno z nich som absolvoval aj s riaditeľkami a riaditeľmi našich základných a materských škôl, ktoré sme predbežne zatvorili na päť dní,“ uviedol Rudolf Kusý.

Starosta na stretnutí s riaditeľmi základných a materských škôl v Novom Meste diskutoval o hygienických opatreniach aj o náhradnom riešení vzdelávania počas karantény.

Domáce úlohy online

„Dohodli sme sa, že žiaci budú dostávať domáce úlohy a inštrukcie od svojich učiteľov prostredníctvom zabehnutej aplikácie EduPage alebo inou formou, o ktorej budú vedenia škôl žiakov a rodičov informovať,“ doplnil Kusý. Dodal, že s vedením škôl a škôlok je v nepretržitom kontakte.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo po pondelkovom stretnutí so starostami mestských častí informoval o preventívnom zatvorení všetkých základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavských mestských častí na päť dní, teda do 16. marca.

Zatvorené sú aj centrá voľného času

„Od utorka 10. marca, bude v materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mestských častí preventívne prerušené vyučovanie na päť dní. Rovnako budú zatvorené aj centrá voľného času a základné umelecké školy v našej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ uviedlo hlavné mesto.

Ďalší postup bude závisieť od pokynov zo strany kompetentných orgánov, na ktoré sa mesto obracia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý