Učiteľov informuje o nových rozhodnutiach a usmerneniach už aj mobilná aplikácia Učko

Foto: ilustračné, Getty images

Aktuálne informácie o fungovaní škôl nájdu učitelia už aj v novej bezplatnej mobilnej aplikácii Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) Učko. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Aplikácia má pomôcť učiteľom orientovať sa v uverejňovaných rozhodnutiach a usmerneniach či informovať o plánovaných webinároch.

Priame prepojenie na portál

Je totiž priamo prepojená s portálom Učíme na diaľku, ktorý pravidelne komunikuje novoprijaté usmernenia a odporúčania ministerstva a jeho organizácií. Učitelia nájdu v aplikácii aj službu virtuálneho poradenstva.

Šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že táto aplikácia je ďalším z krokov, ako dostať informácie z ministerstva bližšie k učiteľom.

Podľa riaditeľky ŠPÚ Miroslavy Hapalovej môže byť aplikácia aj v časoch, keď sa žiaci vracajú do škôl, pre učiteľov nápomocná.

Aplikácia sa dá stiahnuť

„Prostredníctvom nej vedia získavať aktuálne informácie o webinároch zameraných na podporu návratu žiakov do škôl, podporu duševného zdravia žiakov aj učiteľov a do budúcna aj o pripravovaných kompenzačných nástrojoch, ktorých cieľom bude vyrovnávanie vedomostných rozdielov medzi žiakmi,“ opísala.

Aplikáciu bezodplatne vyvinuli účastníci vzdelávacieho programu Digital League. K dispozícii je na stiahnutie v internetových obchodoch.

„Po vyplnení základných údajov bude Učko užívateľovi zobrazovať najrelevatnejšie informácie vzhľadom na región, v ktorom sa nachádza, či typ školského zariadenia, v ktorom pôsobí,“ uviedlo ministerstvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingMiroslava Hapalová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRŠtátny pedagogický ústav (ŠPÚ)