Univerzita Komenského má podľa Nature Index najlepšiu fakultu v oblasti prírodných vied na Slovensku

Foto: ilustračné, SITA

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky (FMFI) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave je podľa rebríčka Nature Index najlepšou fakultou na Slovensku v oblasti prírodných vied.

Má totiž najvyššie hodnotenie kvantity a kvality publikačnej činnosti v prestížnych vedeckých časopisoch za uplynulý rok. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

„Teší ma, že sme opäť prvou fakultou na Slovensku v rebríčku Nature Index. Rovnako ma teší aj fakt, že patríme medzi fakulty, ktoré produkujú najlepšie uplatniteľných absolventov,“ povedal dekan FMFI UK Daniel Ševčovič.

Rebríček Nature Index hodnotil publikačnú činnosť fakúlt za rok 2019. Ide o publikované články v 82 prestížnych vedeckých časopisoch s prírodovedeckým zameraním, ktoré vybrala nezávislá skupina odborníkov.

Umiestnenie v rebríčku určuje počet publikácií a spoluautorských podielov autorov z danej inštitúcie. V rámci akademických inštitúcií sa najvyššie umiestnila UK. Zároveň v hodnotení všetkých inštitúcií na Slovensku je univerzita na druhom mieste za Slovenskou akadémiou vied.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŠevčovičLenka Miller
Firmy a inštitúcie SAV Slovenská akadémia viedUK Univerzita Komenského v Bratislave