Umelecké školy môžu poskytovať dištančné aj individuálne vzdelávanie, prerušilo sa len skupinové vyučovanie

Foto: ilustračné, Getty Images

V základných umeleckých školách je možné individuálne ako aj dištančné vzdelávanie. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, v súvislosti s mimoriadnou situáciou sa na týchto školách prerušilo iba skupinové vyučovanie.

Viac o téme: Koronavírus

Šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS) v pondelok 12. októbra vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že potrebujú pomoc, aby udržali pri živote základné umelecké školy. A to aj počas pandémie a aj po nej, aby mohli tieto školy naďalej fungovať a ponúkať vzdelanie a voľnočasové aktivity mladým ľuďom.

Práve voľnočasové aktivity mládeže sú potrebné, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá. Island napríklad ich podporou výrazne znížil konzumáciu alkoholu u mladých či iné rizikové správanie,“ zdôvodnil.

Stredné školy prešli od 12. októbra do odvolania na dištančné vzdelávanie. Žiaci materských a základných škôl sa naďalej učia prezenčne. Gröhling po zasadnutí Ústredného krízového štábu v nedeľu 11. októbra uviedol, že budú zrušené aj plavecké a lyžiarske kurzy, exkurzie, výlety aj všetky ostatné mimoškolské aktivity.

Družiny by mali fungovať v sprísnenom režime a musia minimalizovať premiešavanie detí. Zriaďovatelia by ich mali výraznejšie kontrolovať, aby tam nevzniklo žiadne ohnisko nákazy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR