Univerzita Komenského odsudzuje plagiátorstvo, titul nemá byť znakom sociálneho statusu

Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave plagiátorstvo naďalej odsudzuje. „Náš postoj pri ďalších medializovaných prácach ostáva konzistentný. Akademický titul nemá byť znakom sociálneho statusu, ale výsledkom poctivého akademického prístupu,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa UK Lenka Miller.

Podľa univerzity je plagiátorstvo problémom akademickej sféry v celom svete, úplne imúnna voči nemu nie je žiadna inštitúcia.

Naša univerzita sa snaží neustále zlepšovať procesy, ktoré vedú ku kvalitnejšej práci so zdrojmi. V priebehu leta napríklad plánujeme aktualizovať pokyny pre školiteľov a oponentov pri posudzovaní zhody, plánujeme posilniť podporu pre akademikov zameranú na prácu so zdrojmi a citovanie, a prehodnocujeme aj možnosti rozširovania licencií antiplagiátorských systémov,“ dodali.

Univerzita odsudzuje vyhlásenia, ktoré dehonestujú akademickú prácu a úprimnú snahu množstva študentov a akademických pracovníkov študovať čestne. Vníma to ako výzvu neustávať v úsilí podporovať vedeckú gramotnosť a presadzovať princípy akademickej poctivosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave