Univerzita Komenského pokračuje v rekonštrukcii internátov, plánuje aj zdravotné stredisko

Univerzita Komenského (UK) pokračuje v rekonštrukcii internátov v Bratislave. Práce na internátoch Mlyny UK a Družba UK budú prebiehať aj počas leta. Informovala o tom hovorkyňa Univerzity Komenského Lenka Miller v tlačovej správe.

Študenti si zaslúžia funkčné a plnohodnotné študentské mesto na úrovni tak, aby sme prinášali rozumnú hodnotu za čo najdostupnejšiu cenu. Bol by som rád, keby internáty žili spoločenským životom celý týždeň,“ uviedol rektor UK Marek Števček.

Celý areál bude pokrytý wifi sieťou

Izby vo Výškovom bloku A na Mlynoch UK budú mať do septembra 2023 nové okná a balkónové dvere. Vykoná sa aj výmena zvislých rozvodov k sociálnym jadrám. V bloku M Átriových domčekov postupne do júna 2023 vymenia podlahy, vymaľujú priestory a vymenia nábytok, v blokoch F, G a J vymenia do septembra 2022 podlahy na chodbách. Okrem toho univerzita pripravuje projektovú dokumentáciu pre zriadenie zdravotného strediska a centra služieb na Mlynoch UK.

Mal by tu sídliť všeobecný lekár, zubár a ďalší poskytovatelia služieb. Rekonštrukciou tiež prechádzajú prístupové cesty, parkovisko, dopravné značenie a oporné múriky. Celý areál bude do konca budúceho roka komplexne pokrytý wifi sieťou. Počas rokov 2019 až 2022 sa na internátoch Mlyny UK investovalo, prípadne do konca roka investuje zhruba 5,8 milióna eur.

Zrušením balkónov zväčšia izby

Na komplexnú rekonštrukciu Výškového bloku B budú potrebné podľa univerzity aj externé zdroje financovania a pomoc od štátu. Realizačnú projektovú dokumentáciu univerzita pripravila, aktuálne Ministerstvo dopravy a výstavby SR vykonáva expertízu na posúdenie stavebného zámeru s cieľom zhodnotiť optimálne využitie verejných financií. Podľa projektu zostane z pôvodnej stavby skelet, všetko ostatné vrátane inžinierskych sietí, opláštenia, okien, dverí i sociálnych zariadení bude nové. Rovnako sa majú zrušiť aj balkóny, čím sa zväčšia izby.

Na Družbe UK aktuálne kompletne rekonštruujú kotolňu. Práce majú byť hotové do septembra tohto roka. V tomto čase univerzita investovala do internátov Družba UK takmer 2,7 milióna eur. Financie na rekonštrukcie pochádzajú zo zdrojov ministerstva školstva a z vlastných zdrojov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRUK Univerzita Komenského v Bratislave