Univerzita Komenského prechádza na dištančné vzdelávanie, niektoré ročníky však môžu dostať výnimku

Hlavná budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Výučba na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave bude od pondelka 29. novembra na väčšine fakúlt dištančná. Hovorkyňa UK Lenka Miller v tlačovej správe upozornila, že výnimku na žiadosť dekana môžu dostať niektoré končiace ročníky a študenti, ktorí potrebujú pracovať v laboratóriách.

Dodala, že režim na internátoch sa nemení, vstup je povolený len ubytovaným osobám v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonané ochorenie). Zároveň zamestnanci majú nariadený výkon práce z domu, ak to povaha ich práce umožňuje. UK tak reaguje na uznesenia Vlády SR, ktorými od štvrtka platí núdzový stav a jeho súčasťou je aj zákaz vychádzania.

Viac o téme: Koronavírus

Rektor UK Marek Števček poukázal na to, že odborníci sa zhodujú, že zníženie mobility je v súčasnej situácii kľúčové. Doplnil, že viacero fakúlt UK fungovalo v dištančnom režime od začiatku akademického roka, ďalšie sa pridávali postupne so zhoršujúcou sa epidemickou situáciou.

„Na začiatku akademického roka sme avizovali, že metóda štúdia sa môže v tomto akademickom roku aj niekoľkokrát meniť. Snažíme sa pružne reagovať na aktuálnu situáciu, s maximálnym dôrazom na zodpovednosť. Zdravie našich študentov a zamestnancov je pre nás prioritou,“ konštatoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave