Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kladivo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
16. 01. 2019 11:26 Vysoké školstvo od vSkolstve.skSITA

Univerzita Komenského pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu internátov

Univerzita obnoví všetky inžinierske siete, vonkajšie opláštenie budovy, okná, dvere i sociálne zariadenia

Univerzita Komenského v Bratislave sa rozhodla zrekonštruovať Internát Ľudovíta Štúra Výškový blok B vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra – Mlyny po tom, čo vláda vyčlenila 50 miliónov eur začiatkom februára minulého roka na rekonštrukciu internátov. UK má na svojom účte zatiaľ 3 150 917 eur. Rektor UK Karol Mičieta odhaduje, že rekonštrukcia potrvá 18 až 24 mesiacov.

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou, najväčšia a najdrahšia modernizácia budovy v histórii Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra – Mlyny UK prinesie aj jej nový vzhľad. Z pôvodnej stavby zostane len skelet. Univerzita obnoví všetky inžinierske siete, vonkajšie opláštenie budovy, okná, dvere i sociálne zariadenia. Zrušia sa balkóny, čím sa zväčšia izby a odstráni sa problém s holubmi. Moderný vzhľad budovy bude dopĺňať nové zariadenie izieb a nábytok.

Práce sa pravdepodobne začnú na jeseň

S rekonštrukciou sa začne po odchode študentov v júni 2019 a vyprataní objektu. „Predpokladáme, že práce sa môžu začať na jeseň 2019. Disponujeme už právoplatným stavebným povolením na zateplenie a kompletnú výmenu fasády a momentálne kompletizujeme prípravu dokumentácie na vyhlásenie verejného obstarávania,“ povedala Miller.

V roku 2019 čaká rekonštrukcia aj tri bloky Átriových domkov, kde sa kompletne vymenia inžinierske siete v celkovej sume 450 000 eur, ako aj výmenníkovú stanicu na Manželských internátoch v sume 500 000 eur. Okrem toho bude o niekoľko týždňov vyhlásené verejné obstarávanie na rekonštrukciu stravovacej prevádzky v hlavnej budove UK na Šafárikovom námestí.

Odporúčané články

Platy začínajúcich učiteľov budú vyššie, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona Až 82 percent všetkých učiteľov na Slovensku tvoria ženy, priemer krajín OECD je pritom nižší

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Zomrel jeden zo siedmich velikánov, Talian Gimondi ovládol všetky tri podujatia Grand Tour Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Leteckí záchranári ratovali trojročného chlapčeka, mal poranenú hlavu aj obe nohy Zomrel americký herec Peter Fonda, hviezda filmu Bezstarostná jazda

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X