Univerzita Komenského zavádza na internátoch mimoriadne kontroly, privodili ich španielski študenti

Nezodpovední študenti v karanténe skomplikovali situáciu aj ostatným ubytovaným. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave zavádza mimoriadne kontroly na internátoch, ich cieľom je zaistiť prevádzku internátov aj naďalej. Ako vysvetlila hovorkyňa UK Lenka Miller, k tomuto kroku museli pristúpiť po incidentoch v noci zo stredy 14. októbra na štvrtok 15. októbra.

Miller poukázala, že po prechode na dištančnú výučbu sa univerzita rozhodla udržať internáty v prevádzke pre študentov, ktorí nemohli z rôznych vážnych dôvodov odísť. Na internáte Družba je ubytovaných 350 a v Mlynskej doline 1 200 študentov.

Infikovaní španielski študenti

Miller priblížila, že viacerí zahraniční študenti, pochádzajúci prevažne zo Španielska, boli v priebehu minulého týždňa pre pozitívne testy na COVID-19 umiestnení do internátnych izolačných izieb. Avšak niektorí z nich opakovane ignorovali pravidlá karantény a na dvoch izbách usporiadali večierok pre ďalších jedenásť osôb.

„Niektorí z účastníkov boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, ďalší zatiaľ nemali ochorenie potvrdené. Vzhľadom na vážnosť situácie internáty privolali aj policajnú hliadku a kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva SR (RÚVZ), situáciu rieši aj vedenie univerzity,“ objasnila hovorkyňa.

Dodala, že o karanténe osôb z hromadného stretnutia bude dnes rozhodovať RÚVZ v Bratislave.

Bude ich vyšetrovať aj polícia

Vedenie internátov sa v prípade všetkých trinástich osôb rozhodlo, že ich po skončení nariadenej karantény z internátu okamžite vylúči a navrhne disciplinárne konanie na fakultách, na ktorých títo študenti študujú.

Informované budú aj domovské univerzity študentov a zastupiteľské úrady. Miller uviedla, že vzhľadom na okolnosti RÚVZ v Bratislave postúpi konanie voči týmto osobám aj príslušným policajným zložkám na ďalšie vyšetrovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave