Univerzita Mateja Bela opakovane vyhlásila súťaž, obnoviť atletický areál chce lacnejšie

Foto: ilustračné, Getty images

Banskobystrická Univerzita Mateja Bela (UMB) opakovane vyhlásila súťaž na dodávateľa rekonštrukcie atletického areálu na Tajovského ulici. Podľa podkladov verejného obstarávania zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota viac ako 1,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Zámer obnovy sa nemení

Táto suma je o 400-tisíc eur nižšia, ako bola suma v pôvodnej súťaži z minulého roka, ktorú univerzita neskôr zrušila pre nedostatok finančných prostriedkov. Na financovanie získala UMB 400-tisíc eur od Slovenského atletického zväzu a zvyšnú časť chce financovať z vlastných zdrojov.

Ako agentúru SITA informoval kvestor UMB Ladislav Monček, zámer obnovy areálu sa nemení, univerzita však prepracovala projekt a znížila tým predpokladanú cenu realizácie. „Predpokladáme, že ušetríme aj v súťaži, kde rôzni dodávatelia môžu ponúknuť rôzne veci výhodnejšie,“ uviedol kvestor s tým, že zemné práce by po úspešnom ukončení súťaže chceli začať robiť v septembri. Komplexnú rekonštrukciu plánuje vedenie univerzity ukončiť do leta budúceho roka, keď sa v Banskej Bystrici koná Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2022.

Areál nevyhovuje výučbe

Areál má približne 40 rokov a v súčasnom stave už nevyhovuje výučbe Katedry telesnej výchovy a športu, pre ktorú bude prioritne slúžiť.

Zámerom investora je zrekonštruovať areál podľa manuálov Medzinárodnej asociácie atletických federácií IAAF v plošných a materiálových parametroch jednotlivých atletických športovísk tak, aby areál mohol výhľadové dlhodobo slúžiť pre kvalitnú pravidelnú výučbu telovýchovy, tréningy športových oddielov a pre príležitostné súťaže,“ uvádza sa v materiáloch tendra, kde sa tiež konštatuje, že toto je možné dosiahnuť iba kompletnou rekonštrukciou areálu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav Monček
Firmy a inštitúcie SAZ Slovenský atletický zväzUMB Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici