Internáty Univerzity Komenského poslúžia ako karanténne zariadenie, umiestnené osoby oddelia od študentov

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave pripravuje internáty, ktoré poslúžia ako karanténne zariadenie. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR určilo totiž univerzitu ako subjekt hospodárskej mobilizácie.

Viac o téme: Koronavírus

Príprava podľa pokynov krízového štábu

Rektor UK Marek Števček tak vyhlásil stav pohotovosti a univerzita v súčasnosti pripravuje internáty v súlade s pokynmi krízového štábu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

„V rámci vykonávania tohto opatrenia určený subjekt poskytne ubytovanie a stravovanie fyzickým osobám, ktorým bola nariadená povinná karanténa, ako aj ďalšie podporné služby pre prevádzku karanténneho zariadenia,“ uvádza sa v príkaze.

Študentov oddelia od osôb v karanténe

Ako ďalej uviedla hovorkyňa univerzity, študenti, ktorí na internátoch ostali, budú od osôb v karanténe fyzicky oddelení.

„V tejto fáze nevieme odpovedať na ďalšie otázky, keďže presný postup implementácie tohto príkazu bude závisieť od požiadaviek krízového štábu. Ďalší priebeh činností v určených zariadeniach ďalej už nie je v kompetencii univerzity,“ uzavrela Miller.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR