Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave otvorí v lete pre deti mediálnu školu

Foto: ilustračné, SITA

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave (UCM) otvára v júli letnú mediálnu školu. Agentúru SITA o tom informoval Peter Krajčovič z UCM.

Škola je určená pre deti vo veku 8 až 14 rokov a jej cieľom je priblížiť, ako fungujú médiá a naučiť deti, ako sa vytvára mediálny obsah. Mediálna škola je súčasťou denného tábora, ktorý sa koná od 27. do 31. júla.

Výučbu doplnia športové aktivity

Letná mediálna škola sa bude konať v priestoroch fakulty. Program bude v hravej forme a doplnia ho športové aktivity.

„Účastníkov prevedieme svetom printových médií, rozhlasového a televízneho vysielania. Pokúsime sa ich naučiť základy tvorby príspevkov, fotografovania, ale aj strihu zvuku a videa,“ vysvetľuje Slávka Grácová z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Deti budú rozdelené do menších skupín. Každej sa budú lektori venovať individuálne. Skupiny budú mať svojho vedúceho a pomocných animátorov z radov pedagógov.

Deti spolu nahrajú rozhlasovú rozprávku

Projekt bude trvať jeden týždeň, jeho účastníci sa zoznámia so vznikom médií od ich vzniku po súčasnosť. Budú sa podieľať aj na príprave a nahrávaní rozhlasovej rozprávky, televízneho spravodajstva či videoklipu.

Taktiež sa zoznámia aj s tvorbou novín, prípravou reportáže a naučia sa, ako správne fotiť mobilom na sociálne siete. Výstupy, ktoré počas celého týždňa vytvoria, sa budú posledný deň premietať rodičom.

„Nielen dospelí, ale aj deti, prichádzajú denne do kontaktu s médiami. Okrem toho, množstvo informácií získavajú predovšetkým z internetu a sociálnych sietí. Je dôležité, aby mediálne obsahy neprijímali len pasívne, ale aby spoznali aj základné zásady ich tvorby a porozumeli zdrojom informácií,“ zdôraznila Ľudmila Čábyová, dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Letná mediálna škola by deťom mala priniesť okrem praktických zručností aj športové a zážitkové aktivity. Konať sa bude podľa odporúčaní Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave a na všetky deti bude počas celého trvania mediálnej školy dohliadať zdravotnícky pracovník.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Čábyová
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva