V apríli čakajú žiakov z celého Slovenska predmetové olympiády

Foto: Pixabay.com

Žiaci budú súťažiť v siedmich celoštátnych kolách

V apríli čaká žiakov sedem celoštátnych kôl predmetových olympiád. Najlepší žiaci si zmerajú sily na Olympiáde z ruského jazyka, Olympiáde ľudských práv, Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry, Turnaji mladých fyzikov, Fyzikálnej olympiáde ako aj Biologickej olympiáde zameranej nielen na projektovú, ale aj na teoreticko-praktickú časť. Agentúru SITA informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

Celoštátne kolo 27. ročníka Turnaja mladých fyzikov s 25 súťažiacimi bude v IUVENTE – Slovenskom inštitúte mládeže v Bratislave v dňoch 2. až 5. apríla. V stredu 10. apríla sa začne v Inštitúte vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR 21. ročník Olympiády ľudských práv s 54 účastníkmi.

Fyzikálna olympiáda bude v dvoch mestách

Od 11. do 14. apríla bude jubilejný 60. ročník Fyzikálnej olympiády, ktorá privíta 27 najúspešnejších žiakov hneď v dvoch slovenských mestách. V Trenčianskych Tepliciach budú riešiť teoretickú časť a v Trenčíne experimentálne úlohy.

V Študijnom a kongresovom stredisku Centra ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Modre sa 11. až 12. apríla uskutoční 11. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Svoje vedomosti si otestuje 24 súťažiacich. Päťdesiat najlepších žiakov čaká na celoslovenské meranie síl v 49. ročníku Olympiády z ruského jazyka, ktoré bude 16. až 17. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave.

V máji budú ďalšie olympiády

Koniec mesiaca patrí 53. ročníku Biologickej olympiády. Celoštátne kolo Biologickej olympiády z projektovej časti sa uskutoční 24. až 26. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave, kde si svoje sily a zručnosti otestuje 40 žiakov.

V máji sú naplánované ďalšie celoštátne kolá olympiád. Súťažiaci si preveria svoje vedomosti z francúzskeho jazyka, techniky, dejepisu a geografie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom