Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tree trunk 569275_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
9. 04. 2019 8:45 Regionálne školstvo od vSkolstve.skSITA Diskusia

V Bratislave otvorili novú enviroučebňu SANDBERG

Učebňa má poskytovať zázemie pre výučbu environmentálnej výchovy v prírode

Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves v pondelok predstavilo novú prírodnú enviroučebňu SANDBERG. Učebňa sa nachádza na jednom z najcennejších prírodných miest Bratislavy, v Národnej prírodnej rezervácii Devínska kobyla – lokalita Na Skale.

Ide o nový jedinečný altánok, ktorý bude poskytovať zázemie pre výučbu environmentálnej výchovy v prírode. Ako agentúru SITA informoval Andrej Devečka z BROZ, v altánku je sedenie pre 20 detí, pracovný stôl, magnetická tabuľa a ďalšie výchovno-vzdelávacie prvky.

Združenie pripravilo učebňu v rámci cezhraničného projektu Interreg, ktorého cieľom je posilnenie biologickej rozmanitosti a ekologickej siete na území rieky Moravy. Zázemie budú využívať už existujúce zabehnuté envirovýchovné programy a iniciatívy, ako aj aktivity, ktoré sa uskutočnia v rámci prebiehajúceho projektu. Projekt finančne podporila aj Nadácia Volkswagen.

Ministerstvo každoročne vyčleňuje 50 000 eur

Ministerstvo školstva tvrdí, že na základných a stredných školách sú povinnou súčasťou obsahu vzdelávania aj prierezové témy, do ktorých spadá taktiež environmentálna výchova. Ministerstvo ďalej uvádza, že každoročne vyčleňuje 50 000 eur pre školy na rozvojové projekty zamerané na podporu a rozvoj environmentálnej výchovy a vzdelávania v základných a stredných školách pod názvom Enviroprojekt, Zdravie a bezpečnosť v školách, Zdravie na tanieri a iné.

Výzvy na podávanie žiadostí sú zverejnené na webovej stránke rezortu školstva v časti Regionálne školstvo. Praktickými výstupmi projektov je množstvo seminárov, súťaží, workshopov alebo metodických materiálov, pracovných zošitov a listov.

Ministerstvo ďalej konštatuje, že v rôznych regiónoch Slovenska si žiaci budujú náučné chodníky, čistia časti chránených území, vodných tokov i kultúrnych pamiatok, realizujú programy sociálnej pomoci, zdravej výživy, riešia problémy s využitím energie, obnoviteľných zdrojov alebo sa zaoberajú problematikou odpadu.

Odporúčané články

Až 82 percent všetkých učiteľov na Slovensku tvoria ženy, priemer krajín OECD je pritom nižší Desiatky učiteľov pochodovali Bratislavou proti zákonu o pedagogických zamestnancoch

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Beblavý je šokovaný z expresného návrhu koalície k volebnej kampani, hovorí o zneužívaní moci Foto: Traja školáci na bicykli „preleteli“ cez Škodovku, najstarší z trojice porušil takmer všetky predpisy Aktualizované: Staršie exekúcie sa zastavia, podľa exekútorov má zákon viacero nedostatkov Bugár hovorí o podraze a v ďalšej voľbe kandidátov na sudcov už Most-Híd možno zahlasuje s opozíciou Ak sa Kiska nespojí s Beblavým a „progresívcami“, bude to podľa Sulíka rozbíjanie opozície Aktualizované: Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X