Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tree trunk 569275_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
9. 04. 2019 8:45 Regionálne školstvo od vSkolstve.skSITA Diskusia

V Bratislave otvorili novú enviroučebňu SANDBERG

Učebňa má poskytovať zázemie pre výučbu environmentálnej výchovy v prírode

Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves v pondelok predstavilo novú prírodnú enviroučebňu SANDBERG. Učebňa sa nachádza na jednom z najcennejších prírodných miest Bratislavy, v Národnej prírodnej rezervácii Devínska kobyla – lokalita Na Skale.

Ide o nový jedinečný altánok, ktorý bude poskytovať zázemie pre výučbu environmentálnej výchovy v prírode. Ako agentúru SITA informoval Andrej Devečka z BROZ, v altánku je sedenie pre 20 detí, pracovný stôl, magnetická tabuľa a ďalšie výchovno-vzdelávacie prvky.

Združenie pripravilo učebňu v rámci cezhraničného projektu Interreg, ktorého cieľom je posilnenie biologickej rozmanitosti a ekologickej siete na území rieky Moravy. Zázemie budú využívať už existujúce zabehnuté envirovýchovné programy a iniciatívy, ako aj aktivity, ktoré sa uskutočnia v rámci prebiehajúceho projektu. Projekt finančne podporila aj Nadácia Volkswagen.

Ministerstvo každoročne vyčleňuje 50 000 eur

Ministerstvo školstva tvrdí, že na základných a stredných školách sú povinnou súčasťou obsahu vzdelávania aj prierezové témy, do ktorých spadá taktiež environmentálna výchova. Ministerstvo ďalej uvádza, že každoročne vyčleňuje 50 000 eur pre školy na rozvojové projekty zamerané na podporu a rozvoj environmentálnej výchovy a vzdelávania v základných a stredných školách pod názvom Enviroprojekt, Zdravie a bezpečnosť v školách, Zdravie na tanieri a iné.

Výzvy na podávanie žiadostí sú zverejnené na webovej stránke rezortu školstva v časti Regionálne školstvo. Praktickými výstupmi projektov je množstvo seminárov, súťaží, workshopov alebo metodických materiálov, pracovných zošitov a listov.

Ministerstvo ďalej konštatuje, že v rôznych regiónoch Slovenska si žiaci budujú náučné chodníky, čistia časti chránených území, vodných tokov i kultúrnych pamiatok, realizujú programy sociálnej pomoci, zdravej výživy, riešia problémy s využitím energie, obnoviteľných zdrojov alebo sa zaoberajú problematikou odpadu.

Odporúčané články

Desiatky učiteľov pochodovali Bratislavou proti zákonu o pedagogických zamestnancoch Samosprávne kraje žiadajú na rekreačné poukazy v stredných školách takmer štyri milióny eur

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video: Boeing 777 nad Ukrajinou zostrelili Rusi, z vraždy 298 ľudí na palube obvinili štyroch mužov Fico pripúšťa zvolenie kandidátov na sudcov, ale hovorí o riziku antidiskriminačných žalôb Pellegrini sa nečuduje, že Kiskovi je bližší Kollár známy kontaktmi na bossov podsvetia Pellegrini presadzuje iný prístup k voľbe sudcov ako Fico a prehovoril aj o vzťahoch v Smere-SD Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X