V bratislavskej Rači dokončujú novú škôlku, ktorú plánovali otvoriť už pred rokom

Výstavba novej materskej škôlky na Novohorskej ulici v bratislavskej Rači. Foto: www.facebook.com.

V bratislavskej mestskej časti Rača postupne dokončujú novú škôlku na Novohorskej ulici. „Dokončuje sa zatepľovanie druhého traktu, nasledujúce dni začnú zatepľovať aj hospodársky pavilón a podlaha je urobená. Aktuálne začnú dorábať sadrokartónové priečky, montovať umývadlá a WC a obkladať. Prasknuté 80-ročné potrubie je opravené,“ uviedol na svojej facebookovej stránke starosta Michal Drotován.

Otvorenie koncom jesene

V novovzniknutej škôlke by malo byť miesto približne pre 90 detí a otvorenie očakávajú koncom jesene. „Riešia sa podklady, aby sa mohlo do mesiaca začať kolaudačné konanie. Na základe kolaudačného konania a pripomienok hygienika, požiarnikov a inšpektorátu práce budeme vedieť upresniť termín otvorenia škôlky. Zatiaľ zostáva prelom november/december,“ dodal Drotován.

Výrazné meškanie stavby

Nové materská škola na Novohorskej ulici vzniká na mieste, kde dlho chátrala budova bývalého sanatória a jaslí. Budovanie škôlky sa začalo už počas predošlého vedenia mestskej časti. Podľa vyjadrenia bývalého starostu Rače Petra Pilinského plánovali škôlku otvoriť už na jeseň 2018.

„Vzhľadom na závažné dôvody na strane pôvodného zhotoviteľa, ako napríklad výrazné meškanie stavby, bola mestská časť Bratislava – Rača nútená odstúpiť od zmluvy a vyhlásiť nové verejné obstarávanie. Náklady tak predstavujú 789-tisíc eur, čo je víťazná ponuka z nového verejného obstarávania,“ uviedla Margaréta Cehláriková z Miestneho úradu v Rači.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Drotovan