V Košiciach a okolí je už v karanténe takmer 800 žiakov, pandémia zasiahla tretinu škôl

Foto: ilustračné, Getty images

Podľa aktuálnych informácií a hlásení od rodičov a riaditeľov škôl je celkovo v Košiciach a okolí pre pozitívny test žiaka na nový koronavírus v karanténe už 31 tried s takmer 800 žiakmi. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Mesto Košice eviduje na 11 svojich základných školách 17 tried, ktorých žiaci museli prejsť na on-line vyučovanie. Ich počet sa tak podľa vedúcej oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáty Lopušniakovej z pondelkových deväť zvýšil na takmer dvojnásobok. Pandémia tak po piatich vyučovacích dňoch zasiahla do života takmer tretiny škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.

Po tri triedy sú v karanténe v ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej a v ZŠ Fábryho. V ZŠ Krosnianska 2 a ZŠ Maurerova sú po dve triedy, ktoré prešli na dištančnú formu vyučovania. Na ďalších siedmich školách je v karanténe jedna trieda. Košické RÚVZ zároveň eviduje 10 tried v stredných odborných školách a gymnáziách v metropole východu, ktorých žiaci museli ísť do karantény. V okrese Košice – okolie majú pozitívne testovaného žiaka spolu štyri školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom