V Košiciach je pre koronavírus už v karanténe vyše tisíc žiakov základných škôl

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Zhoršená epidemická situácia v Košiciach sa prejavuje aj v náraste počtu žiakov a tried základných škôl, ktoré pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19, museli prejsť na dištančnú formu vzdelávania. V karanténe je momentálne 1100 žiakov košických základných škôl. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Viac o téme: Koronavírus

Kým pred týždňom bolo v karanténe 28 tried v základných školách, v pondelok 20. septembra ich počet vzrástol na 43. Ako uviedla vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková, podľa hlásení riaditeľov sa v súčasnosti ochorenie COVID-19 vyskytuje u 50 žiakov na 16 základných školách v meste.

„Momentálne evidujeme až 50 žiakov, dvoch učiteľov a jedného nepedagogického zamestnanca, ktorí sú pozitívni na nový koronavírus. Najhoršia situácia je v ZŠ Krosnianska 4, kde ochorelo až 15 žiakov a na dištančnú výučbu muselo oddnes nastúpiť ďalších sedem tried. Celkovo je na tejto škole v karanténe už takmer 250 žiakov. Na 34 základných školách v našej zriaďovateľskej pôsobnosti v celých Košiciach je v karanténe dokopy 1 100, pričom pred týždňom ich bolo 700,“ uviedla Lopušniaková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beáta LopušniakováVladimír Fabian